جمع آوری بی سابقه ترین حجم نخاله‌ ساختمانی از معابر محله مسکن مهر

مهندس اربابی سرپرست محترم شهرداری از جمع آوری بیش از ۵۰۰تن نخاله های ساختمانی از معابر مسکن مهر طی۴ روز توسط واحد نقلیه موتوری خبر داد.
ایشان با ابراز تأسف از عدم رسیدگی شهرداری در سنوات ماضی به محلات(خصوصا محله مذکور)،افزودند عزم خود را برای ساختن شهری زیبا جزم نموده ایم تا با مشارکت شهروندان محترم بتوانیم خدماتی در خور شأن‌‌ به ولی نعمتان خود انجام دهیم.
وی خاطر نشان شدند: پس از۴ روز کار مداوم بیش از۵۰۰تن نخاله ساختمانی از معابر محله مسکن مهر جمع آوری شد که بنوبه خود آماری شگفت انگیز است که ساخت و سازهای غیر مجاز و بدون پروانه مهمترین معظلی است که این حجم نخاله را بوجود آورده است.
این مسئول با بیان این که رسیدگی به وضعیت نظافتی سطح شهر یکی از وظایف ذاتی شهرداری ها می باشد، اظهار داشت: متاسفانه برخی شهروندان با عدم رعایت توصیه ها و اخطارها، اقدام به دپوی خاک و نخاله در برخی زمین های رها شده و برخی معابر در سطح شهر می نمایند که این امر علاوه بر ایجاد خطرات بهداشتی و زیست محیطی، موجب چهره زشت و نازیبایی در این اماکن توأم با ریسک تصادفات را در بر دارد.
وی با اشاره به اینکه محیط شهری نباید به محل تخلیه نخاله های ساختمانی و پسماندها تبدیل شود از شهروندان تقاضا میشود به منظور حفظ بهداشت محیطی و پاکیزگی شهر از تخلیه غیرمجاز هرگونه نخاله و پسماندی در زمین های خالی سطح شهر جداً خودداری کنند.
همزمان با جمع آوری نخاله های ساختمانی عملیات رفت و روب،پاکسازی محیطی،بوته زنی،جمع آوری زباله ها انجام میشود.
مهندس اربابی در پایان: از اقدامات در دست اقدام شهرداری برای محله مذکور،احداث فضای سبز،راه اندازی پارک محله ای،نصب پایه چراغ پارکی،نصب نیمکت پارکی،راه اندازی برج نوری، خبر دادند.

اخبار